• slajd
 • slajd
 • slajd

Usługi ogrodnicze

Jedną z form działalności naszej firmy jest tworzenie wszelkiego rodzaju terenów zieleni.

Zajmujemy się projektowaniem i realizacją :

 • ogrodów przydomowych
 • działek rekreacyjnych
 • zieleni osiedlowej oraz przy budynkach firm
 • zieleni we wnętrzach oraz na tarasach

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące stworzenie projektu oraz jego realizację. Istnieje również możliwość zamówienia poszczególnych usług ogrodniczych. Nasza praca oparta jest na niebanalnych rozwiązaniach. Indywidualne podejście oraz zaangażowanie w urządzanie ogrodu lub innego terenu zieleni sprawia, że nasi klienci są usatysfakcjonowani efektem końcowym. Nasze projekty są połączeniem pięknych kompozycji roślinnych z architekturą domu oraz jego wnętrzem i razem tworzą spójną i przemyślaną aranżację przestrzeni.

Dobrze zaprojektowany ogród powinien łączyć w sobie zachwycające piękno i funkcjonalność. Łączymy te dwa aspekty i dokładamy wszelkich starań by stworzony przez nas ogród stał się Państwa prywatnym rajem, w którym będą się Państwo czuli przyjemnie i wygodnie.

Zakres projektu

Pełen projekt zieleni składa się z poniższych elementów : 

 •  rozmieszczenie budynków
 •  koncepcja zagospodarowania terenu
 •  opis koncepcji 
 •  układ nawierzchni 
 •  ukształtowanie terenu
 •  projekt techniczny wraz z doborem gat. roślin 
 •   3-5 wizualizacji wybranych fragmentów ogrodu (dodatkowe na prośbę klienta – płatne)
 •  elementy małej architektury ogrodowej
 •  opis pielęgnacji zieleni w pierwszym roku

Forma projektu: 

Oddawany w ręce inwestora projekt jest całościowym opracowaniem zawierającym część opisową oraz część graficzną. W części opisowej zawarte są informacje dot. zasad wg których powstawał projekt, uwagi dotyczące wykonania projektu w terenie, dokładny spis gatunków wykorzystanych w projekcie nasadzeń oraz zasady pielęgnacji dla poszczególnych roślin. Część graficzna zawiera projekt koncepcyjny (ogólny zarys ogrodu pokazujący rozmieszczenie poszczególnych elementów ogrodowych), właściwy projekt ogrodu w odpowiedniej skali (skala w zależności od stopnia szczegółowości), projekt techniczny z domiarami dla wykonawcy oraz wizualizacje, przekroje, widoki charakterystycznych miejsc ogrodu. Rysunki są wykonywane w profesjonalnych programach komputerowych lub techniką ręczną. 

Etapy projektowania ogrodu: 

Pierwszym etapem jest wykonanie inwentaryzacji terenu podczas wizji lokalnej oraz rozmowa z inwestorem. Podczas takiej rozmowy pytamy, jakie są oczekiwania względem wyglądu i przeznaczenia mającego powstać ogrodu. Określamy styl ogrodu, uzgadniamy główne elementy wyposażenia. Często bywa tak, że klient w pełni nie ma wyobrażenia zagospodarowania terenu. Wtedy projektant sam proponuje różne rozwiązania. Następnie przygotowywane są dwie różne propozycje – koncepcje zagospodarowania terenu. Po obejrzeniu koncepcji inwestor zazwyczaj już wie, w którym kierunku będziemy podążać. Podczas rozmowy należy sprecyzować oczekiwania klientów. Szczegółowo uzgadnia się już elementy architektoniczne, elementy szaty roślinnej i in. Kolejny etap to dokładne rozrysowanie projektu oraz wstępne przedstawienie wyceny z uwzględnieniem kosztów materiałów i pracy. 

Kiedy zamówić projekt ogrodu:

Projekt ogrodu najkorzystniej jest zdecydować się już wtedy, gdy powstaje projekt domu lub gdy zaczynamy jego budowę. Korzyści z projektowania ogrodu na etapie budowy domu jest wiele. Przede wszystkim unikniemy niepotrzebnych działań i zapobiegniemy późniejszym poprawkom, czyli dodatkowym kosztom. Wykonując projekt ogrodu równolegle z projektem domu możemy tak zaprojektować ogród, by wykorzystać ziemię z wykopów pod fundamenty, co zaoszczędzi kosztów związanych z jej wywózką. Jeśli postaraliśmy się o projekt ogrodu wcześniej możemy posadzić rośliny w odpowiednim miejscu już w czasie budowy albo jeszcze przed jej rozpoczęciem. Oczywiście chodzi tu o miejsca niekolidujące z budową. Niektóre drzewa i krzewy oznaczają się wyjątkowo długim czasem wzrostu. Jeśli nie chcemy czekać bardzo długo aż będziemy mogli się nimi cieszyć warto posadzić je jaj najszybciej. Już na etapie budowy najlepiej ustalić kształt tarasu, schodów, podjazdu ,wejść do domu, ścieżek ogrodowych. Wybieramy już wtedy rodzaj materiałów wykończeniowych. Warto również zaprojektować ogród przed rozpoczęciem prac budowlanych gdyż już wtedy możemy zaprojektować szereg instalacji: ujęcie wody do podłączenia nawadniania, czy też oświetlenie ogrodu. Jak się okazuje niestety większość z nas o urządzeniu działki zaczyna myśleć późno – gdy budynek już stoi i zaczynamy prace wykończeniowe. Jest to bardzo trudny finansowo okres. Często więc zamiast wydać pieniądze na profesjonalny projekt ogrodu podejmujemy decyzję o wykonaniu ogrodu bez projektu. Takie rozwiązanie nie jest dobre. Z chęci zaoszczędzenia próbujemy sami na własna rękę założyć ogród i popełniamy szereg błędów. Najczęściej popełniane błędy to: zły dobór gatunków do siedliska,  przypadkowa lokalizacja poszczególnych roślin, niezachowanie zasad bezpieczeństwa (np. drzewo posadzone zbyt blisko domu) i mnóstwo innych. Po latach okazuje się, że nasz ogród wymaga poprawek. Tracimy wtedy i pieniądze i cenny czas potrzebny na wzrost roślin. Jeśli natomiast dom już stoi a ogrodu nie ma lub jest zaniedbany lub nie spełnia naszych oczekiwań – ten moment też jest dobry na pomyślenie o projekcie. W tym przypadku najkorzystniej jest również jak najszybciej zlecić wykonanie projektu- najlepiej już zimą. Wtedy na wiosnę można już będzie zacząć pracę w terenie.

 

W ramach pielęgnacji wykonujemy jednorazowe usługi ogrodnicze, jak również proponujemy stałą opiekę nad ogrodem i roślinami ogrodowymi oraz zielenią we wnętrzach.

W ramach pielęgnacji roślin wykonujemy usługi jednorazowe, jak również proponujemy stałą opiekę nad ogrodem.

Pielęgnacja obejmuje takie czynności jak:

 •  renowacja trawników
 •  kształtowanie żywopłotów
 •  nawożenie
 •  fachowe zabezpieczanie przed zimą
 •  przesadzanie roślin
 • przycinanie krzewów i drzew.

Świadczymy różnego rodzaju usługi ogrodnicze, w tym między innymi sadzenie roślin ogrodowych, balkonowych, tarasowych.

Na Państwa życzenie rośliny zakupione w naszym sklepie ogrodniczym mogą być przesadzone do doniczek.

Ogród otaczający nasz dom jest naszą wizytówką. W celu zachowania jego pełnych walorów estetycznych potrzebne są zabiegi pielęgnacyjne.  Podstawą pięknego ogrodu jest zapewnienie odpowiedniej ilości wody roślinom rabatowym i ogrodowym. Aby zaoszczędzić nasz cenny czas, a jednocześnie rozsądnie gospodarować wodą, warto pomyśleć o automatycznym systemie nawadniania.

 

Korzyści płynące z  zastosowania automatycznego systemu nawadniania jest wiele. Przede wszystkim oszczędzamy swój cenny czas. System jest łatwy w obsłudze, wygodny i funkcjonalny. Komputerowy sterownik sam włącza zraszacze o określonej porze. My natomiast możemy zapomnieć o niedogodnościach związanych z pracochłonnym rozwijaniem węży i męczącym podlewaniu. Możemy spokojnie wyjechać na wakacje nie martwiąc się, że po powrocie zastaniemy wyschnięty trawnik.

W swoich instalacjach stosujemy tylko uznane rozwiązania najlepszych firm zagranicznych i polskich dające pewność długoletniej bezawaryjnej pracy. Prowadzimy sprzedaż wszystkich elementów niezbędnych do instalacji nawodnienia oraz świadczymy usługi montażu w pełni automatycznych systemów nawadniających.