Fabryka Tlenu- Twój Ogród w domu.

 

Więcej inspiracji na Facebooku fabryka tlenu

 

 

Przebywanie w otoczeniu zieleni wpływa dobrze na samopoczucie i zdrowie. Wynika to z faktu, iż rośliny wydzielają tlen, nawilżają oraz oczyszczają powietrze, a na dodatek ładnie wyglądają. W związku z tym wiele osób ozdabia nimi mieszkania, domy czy biura. Natomiast zamiast decydować się na pojedyncze kwiatki doniczkowe, można czerpać przyjemność z widoku atrakcyjnej kompozycji, złożonej z kilku roślin i szklanego naczynia. Taki mini ogród o nazwie Fabryka Tlenu, stawia się na biurku, półce czy w innym miejscu, gdzie będzie właściwie wyeksponowany.

 

 

Każda z oferowanych przez nas kompozycji jest wyjątkowa i niepowtarzalna, gdyż tworzy się ją z prawdziwą pasją, miłością do natury oraz chęcią wykonywania pięknych dekoracji. Miniaturowe ogrody inspirowane są samą przyrodą, tym co można zobaczyć za oknem, na spacerze czy wycieczce w plener. Zamykamy to w przeźroczystym, estetycznym naczyniu, aby nawet te osoby, które stosunkowo rzadko wychodzą z domu lub poza biuro, mogły cieszyć się obcowaniem z naturą.

 

 

Warto zwrócić uwagę na to, że Fabryka Tlenu powinna być postawiona w takim miejscu, w którym znajdujące się w środku rośliny będą miały zapewnione optymalne warunki. Oczywiście trzeba je co jakiś czas podlewać, tak aby ziemia nie była ani za sucha, ani zbyt błotnista. Żeby cały proces pielęgnacji, dotyczący konkretnej kompozycji, przebiegał w prawidłowy sposób, należy dokładnie zapoznać się z etykietą, która zostaje dołączona do każdego słoja. Zwykle w przypadku zamkniętego naczynia rośliny powinny być podlewane co około 10 dni, ale najlepiej regularnie sprawdzać wilgotność podłoża i ewentualnie zraszać je delikatnie albo podlać. Jeśli słój jest otwarty robi się to raz na 3-5 dni. Niezwykle istotne jest również zapewnienie odpowiedniej ilości światła, zwłaszcza jeżeli kompozycja składa się z kaktusów i sukulentów – potrzebują sporo słońca, ale źle reagują na bardzo wysokie temperatury. Z kolei naczynie, w którym zasadzone są paprocie, bluszcze czy inne rośliny cieniolubne, powinno być ulokowane w miejscu półcienistym. Zresztą szybko można zauważyć, że niezbędna jest większa lub mniejsza ilość światła, bo kiedy tylko roślina ma nieodpowiednie warunku do rozwoju, odbija się to niekorzystnie na jej wyglądzie. Wtedy kompozycję należy przenieść gdzie indziej. Natomiast dzięki temu, że na dołączonej do niej etykiecie znajduje się szczegółowa instrukcja, dotycząca częstotliwości podlewania oraz doboru stanowiska pod względem nasłonecznienia, nikt nie powinien mieć wątpliwości jak dbać o jej dobrą kondycję. W razie jakichkolwiek problemów z utrzymaniem wymaganej temperatury i wilgotności, trzeba często otwierać słój, a gdy już się unormują naczynie może przez dłuższy czas pozostać zamknięte. Wystarczy odrobina wysiłku, a Fabryka Tlenu wytworzy mikroklimat, który będzie wpływał korzystnie na wszystkie osoby przebywające w danym pomieszczeniu.

Zapraszamy do współpracy – robimy kompozycje pod indywidualne zamówienia , prowadzimy warsztaty edukacyjne.